بلاگ باقرالعلوم

رسانه رسمی حوزه علمیه باقرالعلوم علیه السلام خوانسار

بلاگ باقرالعلوم

رسانه رسمی حوزه علمیه باقرالعلوم علیه السلام خوانسار

بلاگ باقرالعلوم
طلبگی، بصیرت، قرآن، حدیث، احکام، مناسبتهای مذهبی، دروس حوزه، مداحی ...
پیوندها
آخرین نظرات
  • ۲۶ شهریور ۹۸، ۰۹:۴۹ - م.ذ
    تشکر
  • ۲۶ شهریور ۹۸، ۰۹:۴۸ - م.ذ
    تشکر
شنبه, ۵ فروردين ۱۳۹۶، ۰۶:۲۷ ب.ظ

ارتحال آیت الله حاج سید مهدی ابن الرضا

انالله و انا الیه راجعون
رحلت حضرت آیت الله آقای حاج سیدمهدی ابن الرضا خوانساری رحمه الله علیه را به محضر مبارک حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت عرض می نماییم.

این فقید سعید عصر جمعه چهارم فروردین 1396 مطابق بیست و پنجم جمادی الثانی 1438 دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

🔻 🔻 🔻

آیت الله العظمی نوری همدانی با صدور پیامی، درگذشت این عالم ربانی را تسلیت گفت. در متن پیام آیت الله همدانی چنین آمده است: «در کنار آستان ملکوتی امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام، خبر ارتحال آیت الله آقای حاج سید مهدی ابن الرضا رحمت الله علیه را دریافت کرده و موجب تأسف شد. این عالم بزرگوار و والد مکرمشان سالهای طولانی با تأسیس مدارس علمیه و تربیت شاگردان فراوان در نشر فرهنگ اهل بیت علیهم السلام خدمات فراوانی کردند. اینجانب درگذشت این عالم خدمتگزار را به خاندان مکرم و ارادتمندان ایشان به ویژه اهالی متدین خوانسار تسلیت عرض نموده و علو مقام برای آن مرحوم مسألت می نمایم.»

 🔻 🔻 🔻
آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی ـ مد ظله العالی ـ نیز به مناسبت رحلت آیت الله حاج سید مهدی ابن الرضا خوانساری پیام تسلیتی صادر نمودند. در متن پیام آیت الله صافی چنین آمده است: «اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء. رحلت عالم ربانی مرحوم آیت الله حاج سید مهدی ابن الرضا خوانساری رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. آن عالم خدوم عمر مبارک خود را در راه اعلای کلمه الله و ترویج معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام و تاسیس حوزه علمیه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در شهرستان خوانسار و بنای مراکز عام المنفعه گذراند و با تربیت طلاب فاضل و متعهد خدمات ارزنده به حوزه های علمیه نمود و با اخلاق کریمه اسلامی توانست در دربار آسمانی مولای خود حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء به نحو شایسته انجام وظیفه نماید. انا لله و انا الیه راجعون. رحلت این عالم بزرگوار را به حضرات علمای اعلام و حوزه علمیه خوانسار و بیت مکرم به خصوص آقازادگان فاضل و وارسته ایشان و همچنین به مردم متدین و شریف خوانسار تسلیت گفته، علو درجات آن مرحوم و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان محترم را از خداوند متعال مسألت دارم.»
 🔻 🔻 🔻
آیت الله العظمی مظاهری نیز در این زمینه پیام تسلیتی صادر کرد. در متن این پیام آمده است: «رحلت عالم جلیل‌القدر مرحوم مغفور آیت‌الله آقای حاج سید مهدی ابن‌الرضا«قدّس‌سرّه‌الشریف» موجب تأسّف و تأثّر گردید. این عالم ربّانی، عمر شریف و با برکت خود را یکسره مصروف خدمت به اسلام و مسلمین و حوزه‌های علمیّه و خصوصاً تربیت طلّاب و فضلاء و سربازان حضرت ولی‌عصر«ارواح‌العالمین‌له‌الفداء» نمودند و در این مسیر نورانی با اشتیاق و انگیزۀ وافر و با اخلاص و اخلاق والای خود، منشأ اثر فراوان گشتند.
موقعیت علمی و دینی و مذهبی شهرستان خوانسار و مردم مؤمن آن سامان، مرهون همّت و مجاهدت خاندان معزّز ابن‌الرضا و شخص این عالم بزرگوار و والد عالیقدرشان «رضوان‌الله‌علیهما» است. با اظهار تسلیت به بیت شریف ایشان خصوصاً آقازادگان عالم و مکرّمشان و نیز همۀ شاگردان و ارادتمندان آن عالم ربّانی و همچنین مردم شریف خوانسار، از خداوند متعال، علوّ درجات و رحمت واسعه را برای ایشان و صبر و اجر و سعادت را برای همۀ بازماندگان محترم مسألت می‌کنم.»
http://bayanbox.ir/view/2323644466764150824/photo-2017-03-25-21-51-08.jpg
 🔻 🔻 🔻
متن پیام تسلیت حضرت آیت الله العظمی سیستانی مد ظله العالی
 بِسْم الله الرحمن الرحیم
 (إِنَّا لله و إنا الیه راجعون)
جناب مستطاب حجه الاسلام آقای سید محمد ابن الرضا خوانساری دامت تأییداته
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
خبر ارتحال والد مکرم جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای حاج سید مهدی ابن الرضا خوانساری طاب ثراه که عمر شریفشان را در ترویج دین مبین و تربیت طلاب حوزه ارزشمند خوانسار صرف نمودند موجب تألم و تأسف فراوان گردید .
اینجانب فقدان آن بزرگوار را به جنابعالی و آقایان اخوان و دیگر بستگان محترم تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.
ولا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم
٢٦/ج م
١٤٣٨هـ
سید علی سیستانی
🔻 🔻 🔻
پیام تسلیت حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدّظلّه)
به مناسبت رحلت آیت الله حاج سیّد مهدی ابن الرِّضا خوانساری
فقدان اسفناک آیت الله حاج سید مهدی ابن الرضا خوانساری رئیس محترم حوزه علمیه خوانسار موجب نهایت تأسف گردید.
آن عالم ربانی علاوه بر سایر مناسب روحانیت اداره حوزه علمیه خوانسار را که حوزه ای بسیار پر بار و پیشرفته است بر عهده داشت و شاگردان مبرز خوبی تحویل پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام داد و با دلسوزی تمام سرپرستی طلّاب را بر عهده داشت.
اینجانب فقدان آن عالم وظیفه شناس را به علما و حوزه علمیه و مردم شریف خوانسار و بیت شریف آن مرحوم مخصوصاً فرزند برومندش صمیمانه تسلیت عرض میکنم .
خداوند آن فقید سعید را با اجداد طاهرینش محشور گرداند و به همه بازماندگان صبر و اجر فراوان عنایت کند .
قم _دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه)
http://bayanbox.ir/view/5601324630143805102/photo-2017-03-25-21-50-57.jpg
🔻 🔻 🔻
پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی (مد ظله العالی)
بسمه تعالی
قال مولانا امیرالمومنین علی (علیه السلام): العالم حی و ان کان میتا
با خبر شدیم عالم عامل حضرت آیت الله آقای حاج سید مهدی ابن الرضا خوانساری که عمر شریف خود را در مسیر اعتلای کلمه حق و اعلای معارف اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین و تربیت طلابی گرانقدر و فضلایی ارجمند سپری نمود به ملکوت اعلی پیوست. این عالم جلیل القدر که مؤسس حوزه علمیه خوانسار بودند و زحمات فراوانی را جهت نشر آثار حضرات صادقین علیهم السلام متحمل شدند و مصداق کریمه حضرت امام صادق علیه السلام که فرمودند: در قیامت به عالم گفته می شود قف تشفع للناس بحسن تأدیبک لهم شدند. اینجانب این مصیبت وارده را به محضر مبارک حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و حوزات علمیه بالخصوص حوزه علمیه خوانسار و مردم شریف و متدین و ولایتمدار خوانسار و بیت معظم و معزز ایشان بالخصوص حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمد ابن الرضا و دیگر آقازادگان تسلیت گفته و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل و جمیل و برای آن فقید سعید علو درجات را از خداوند سبحان مسئلت می نمایم.
و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
26 جمادی الثانی سنه 1438
http://bayanbox.ir/view/6554551132455632448/photo-2017-03-25-21-51-04.jpg
🔻 🔻 🔻
به گزارش خبرگزاری«حوزه»، پیام تسلیت آیت الله مرتضی مقتدایی دبیر دوم شورای عالی حوزه های علمیه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی‌الاسلام ثلمه لا یسدها شیء
جناب حجت الاسلام و المسلمین آقاى حاج سید محمد ابن الرضا (دامت برکاته)
درگذشت والد گرامیتان  عالم ربانی مرحوم آیت الله آقای حاج سید مهدی ابن الرضا خوانساری رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید.
آن عالم خدوم، عمر  مبارک خود را در راه  ترویج علوم دینی، شعائر اسلامی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  سپری نمود و با تاسیس حوزه علمیه حضرت ولی عصر  عجل الله تعالی فرجه الشریف خوانسار به  تربیت شاگردان و طلاب پرداخته و آثار متعدد و  ارزشمندی از خود برجای گذاشتند.
 اینجانب رحلت این عالم بزرگوار را به  جنابعالی که خود از عالمان عامل و اندیشمندی فاضل هستید  و به اخوان محترم، طلاب و اساتید حوزه علمیه خوانسار تسلیت گفته، از خداوند متعال برای آن عالم ربانی، علو درجات و برای خاندان محترمشان صبر و اجر جزیل مسئلت می نمایم.
مرتضی مقتدایی
🔻 🔻 🔻
به گزارش ایلنا، پیام مهندس اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای ارتحال حضرت آیت الله ابن الرضا به شرح زیر است:
انالله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت عالم و فقیه وارسته آیت الله سید مهدی ابن الرضا از علمای برجسته اصفهان و موسس حوزه علمیه خوانسار موجب تأثر و تألم گردید. این ضایعه غم انگیز را به علما و حوزه های علمیه، مردم شریف شهرستان خوانسار و بویژه خاندان معزز ابن الرضا تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن عالم بزرگوار علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزا صبر و اجر مسألت دارم.
همچنین علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی بدرود حیات موسس حوزه علمیه خوانسار را تسلیت گفت.
 🔻 🔻 🔻
در متن پیام رئیس قوه مقننه چنین آمده است: «ارتحال عالم وارسته آیت الله سید مهدی ابن الرضا خوانساری رییس حوزه علمیه خوانسار موجب تاسف و تاثر گردید. آیت الله سیدمهدی ابن الرضا در سراسر عمر خویش به ترویج علوم دینی ، شعائر اسلامی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) اهتمام داشتند و ضمن تربیت شاگردان و طلاب مشتاق دروس حوزوی آثار متعدد ارزشمندی نیز از خود بر جای گذاشتند. اینجانب ضمن عرض تسلیت درگذشت این روحانی جلیل القدر به پیشگاه حضرت ولیعصر (عج)،حوزه های علمیه بویژه علما و طلاب خوانسار و بیت مکرم ایشان  برای آن مرحوم رحمت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسألت می کنم.»
🔻 🔻 🔻
▪️پیام تسلیت دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی درگذشت عالم ربانی آیت الله حاج سید مهدى ابن الرضا
بسم الله الرحمن الرحیم
العلماء ورثه الانبیاء
عالم وارسته و فقیه گرانمایه آیت الله آقاى حاج سید مهدى ابن الرضا پس از عمرى خدمت به اسلام به زیارت حضرت حق شتافت. آن عالم ربانى، همچون پدر بزرگوارشان، همه حیات پربرکت خود را در جهت ترویج معارف نورانى اهل بیت وقف کرد.
تأسیس مدرسه علمیه حضرت ولى عصر(عج) و تربیت و تقدیم طلاب عالم و متخلق به جامعه یکى از حسنات علمى، دینى و آموزشى ایشان بود.
 فقدان این عالم خدوم را به محضر مبارک حضرت ولى عصر(ع)، رهبر معظم انقلاب، حوزه هاى علمى شیعه، خانواده مکرم و شاگردان فراوان ایشان و نیز مردم مومن و ولایتمدار خوانسار تسلیت عرض مى کنم. براى آن مرد به حق پیوسته از درگاه الهى پاداش شهیدان و براى بازماندگان مکرمشان صبر و اجر طلب مى کنم
محسن رضایى
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام
🔻 🔻 🔻
همچنین طی اطلاعیه مشترکی از سوی امام جمعه و فرماندار شهرستان خوانسار 3 روز عزای عمومی در این شهرستان اعلام شد.

🔻 🔻 🔻
مراسم تشییع این عالم ربانی روز یکشنبه ششم فروردین ماه ساعت 17 از مسجد امام حسن عسکری ـ علیه السلام ـ به سمت حرم مطهر انجام خواهد شد. همچنین مراسم ختم آقایان، یکشنبه ششم فروردین ماه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد اعظم و مراسم ختم بانوان، ساعت 20:45 همان روز در حسینیه شهدا خیابان صفائیه برقرار خواهد بود.
http://bayanbox.ir/view/1328133184062133152/photo-2017-03-25-21-51-18.jpg

نظرات (۴)

خدایش رحمت کناد و بر علو درجاتش بیفزاید
۱۱ فروردين ۹۶ ، ۱۳:۰۲ محمد احسان حیدری
" موفق باشید "

موفق باشی

سلام دوست عزیز
دیگه تو وبلاگ فعالیت نمی کنم
بجاش کانال تلگرام زدم
خوشحال میشم عضو بشی . مطمئن باش پشیمون نمیشی
بهت قول میدم

  برای دیدن کانال تلگرامی زائرانه کلیک کنید .   برای عضویت در کانال تلگرامی زائرانه کلیک کنید .

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی