بلاگ باقرالعلوم

رسانه رسمی حوزه علمیه باقرالعلوم علیه السلام خوانسار

بلاگ باقرالعلوم

رسانه رسمی حوزه علمیه باقرالعلوم علیه السلام خوانسار

بلاگ باقرالعلوم
طلبگی، بصیرت، قرآن، حدیث، احکام، مناسبتهای مذهبی، دروس حوزه، مداحی ...
پیوندها
آخرین نظرات
  • ۲۶ شهریور ۹۸، ۰۹:۴۹ - م.ذ
    تشکر
پنجشنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۹:۳۷ ق.ظ

ثبت نام حوزه علمیه اصفهان برای سال تحصیلی 98-1397

پذیرش

🔴🔴 ورود به سامانه پذیرش 🔴🔴

حجت الاسلام کلباسی در  گفت وگو با خبرنگار«حوزه» در اصفهان، اظهار کرد: پذیرش حوزه‌ علمیه اصفهان ویژه برادران، همزمان با سراسر کشور آغاز شده و از بین داوطلبان مقاطع سیکل یا هشتم آموزش و پرورش، دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس طلبه می‌پذیرد.

مسئول پذیرش حوزه علمیه اصفهان، آخرین مهلت ثبت نام از داوطلبان را ششم اردیبهشت ماه سال 97 اعلام کرد و افزود: آزمون ورودی کتبی روز هفتم اردیبهشت ماه، همزمان با حوزه‌های علمیه سراسر کشور، در اصفهان برگزار می‌شود.


برای سربازی امام زمان و طلبه شدن:

کلیک کنید:

http://admission.esfhozeh.ir/


وی، جذب طلاب مستعد را در اولویت برنامه های حوزه اصفهان اعلام کرد و گفت: مدیران حوزه‌های علمیه کشور بر امر جذب جوانان مستعد و توانمند، به منظور تربیت عالمان و مبلغان دینی شاخص، تاکید دارند، به همین دلیل در امر پذیرش، علاقه‌مندان ورود به حوزه  با حساسیت  خاصی مورد ارزیابی قرار می گیرند

حجت الاسلام کلباسی خاطرنشان کرد: افراد علاقه‌مند به تحصیل حوزوی به منظور ثبت نام در حوزه علمیه استان اصفهان باید دارای شرایط عمومی  و خاصی باشند که از آن جمله می توان به برخوداری از سلامت جسمی و روحی، صلاحیت اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی، التزام عملی به ولایت فقیه، تابعیت جمهوری اسلامی ایران و نداشتن منع قانونی نظام وظیفه  اشاره کرد.

مسئول پذیرش حوزه علمیه اصفهان یادآور شد: علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به پایگاه معاونت آموزش و پژوهش حوزه اصفهان، به نشانی اینترنتی http://esf-hozeh.com  مراجعه نمایند.

وی در توضیح اهداف پذیرش جوانان در حوزه های علمیه تصریح کرد: فراگیری علوم پایه و مقدماتی،  فهم عمیق علوم و معارف اسلامی بر اساس قرآن و مکتب اهل‌البیت، تربیت عالمان صاحب نظر در رشته‌های علوم حوزوی، تولید علم و اندیشه ­ناب اسلامی همچنین تربیت­ عالمان و مبلغان وارسته و متّقی، تأمین نیازهای معنوی جوامع ­اسلامی و زمینه ­سازی تکامل و رشد فضایل انسانی و سلوک معنوی از جمله برخی از اهداف است.

حجت الاسلام کلباسی در تشریح انواع  دوره­های آموزشی در حوزه علمیه اصفهان، بیان کرد: مقطع عمومی (سطح یک)  در این مقطع طلاب، علوم پایه و مقدماتی (ادبیات عرب «صرف ، نحو و معانی بیان» و منطق) را فرا می­ گیرند و با علوم اسلامی (فقه، اصول، تفسیر، عقاید، نهج­البلاغه، تاریخ­ اسلام و ...) آشنا می­شوند که تحصیل در این مقطع به صورت تمام وقت است و مدت آن به طور متوسط شش سال می­باشد.

وی ادامه داد: مقاطع تکمیلی (سطح دو) در این سطح طلاب به تحصیل دوره فقه و اصول استدلالی، تفسیر، فلسفه و کلام پرداخته و بنیۀ علمی خود را برای ورود به سطوح عالی تقویتمی کنند.

مسئول پذیرش حوزه علمیه اصفهان گفت: تحصیل هم­زمان در مراکز تحصیلی غیر حوزوی برای کلیه داوطلبان و طلاب بدون احراز شرایط و اخذ مجوز از کمیته مدارج ممنوع است و نتایج آزمون مرحله نخست پذیرش  حوزه علمیه اصفهان در تاریخ پنجم خرداد در سایت معاونت آموزش و پژوهش به نشانی اینترنتی www.esf-hozeh.com قابل مشاهده است.

نظرات (۱)

نتایجاش کی
پاسخ:
آزمون: الف( آزمون، صبح روز جمعه، مورخ 22/04/1397 در حوزههای امتحانی تعیین شده برگزار میشود. * جهت اطالع دقیق از ساعت و محل برگزاری آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه، روزهای چهارشنبه یا پنجشنبه 21-20/04/1397 به سامانه پذیرش حوزه علمیه استان اصفهان مراجعه کنید.

*نتایج آزمون در تاریخ 25/04/1397 در سایت معاونت آموزش و پژوهش، سامانه پذیرش اعلام خواهد شد.

*جهت پاسخگویی به سؤاالت فنی ثبتنام اینترنتی و سؤاالت عمومی پذیرش با شمارههای 03132223848 و 03132217878 و 03132218787 داخلی 167 و یا با شماره تلفن مدارس علمیه استان اصفهان تماس حاصل فرمایید.
درضمن لینک زیر هم کمکتون می کنه لطفا کلیک کنید: